بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارها پولساز است، اما همه در آن موفق نمی‌شوند. امواج گستر نوین، روش درست تولید محتوا، مدیریت اصولی، تکنیک‌های بازاریابی و تبلیغاتی موثر در این شبکه‌ها را به شما معرفی می‌کند.

بازاریابی شبکه های اجتماعی
شبکه های اجتماعی یک راه مناسب برای پیشرفت شماست

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی؛ از همه ظرفیت‌ها استفاده کنید!

چند نفر را می‌شناسید که هیچ شبکه اجتماعی نداشته باشند؟ حتی اگر با فضای مجازی خصومت شخصی هم داشته باشند، بالاخره از یکی از شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام و یا پیام رسان مثل تلگرام استفاده می‌کنند.

وقتی هرکس حداقل در یک رسانه اجتماعی حضور فعال دارد و روز به روز استفاده از این شبکه‌ها بیشتر می‌شود، چرا از این ظرفیت برای بازاریابی کسب و کار خود استفاده نکنید؟

بله! از رسانه‌های اجتماعی می‌توانید برای برای رشد بیشتر کسب و کارتان استفاده کنید؛ این یعنی بازاریابی شبکه‌های اجتماعی!

کسب و کارها در ابتدا از این پلتفرم‌ها برای به اشتراک گذاشتن محتوا استفاده می‌کردند تا بتوانند از این طریق ترافیک سایت خود را بیشتر و امیدوار باشند که فروششان هم بیشتر می‌شود.

اما رسانه‌های اجتماعی ظرفیتشان خیلی بالاتر از این حرف‌هاست. در این مقاله راجع به بازاریابی با این شبکه‌های مجازی که همه افراد را معتاد به خود کرده است صحبت می‌کنیم.

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی چیست؟

Social-Media-Brand-Image

قبل از هر چیز باید بازاریابی شبکه‌های اجتماعی Social Media Marketing (SMM) را تعریف کنیم. وقتی از شبکه‌های اجتماعی برای رسیدن به بازاریابی و فروش خود استفاده می‌کنید، در واقع بازاریابی شبکه‌های اجتماعی انجام داده‌اید؛ منظورمان این نیست که مثلاً در اینستاگرام صفحه فروش راه بیندازید و محصولاتتان را بفروشید؛ البته این کار را هم می‌شود کرد ولی بهتر است ظریف‌تر و حرفه‌ای تر عمل کنید.

پایگاه اصلی مشتریان شما سایت است و این شبکه‌ها قرار است با نزدیک کردن شما به مخاطبان، به رشد سایت، برندسازی، افزایش فروش و حتی افزایش ترافیک وب‌سایت کمک کنند.

در‌واقع پیج‌ شما در شبکه‌های اجتماعی مثل مغازه‌ای است که برای اجارۀ آن هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید اما می‌توانید به تعدادی زیادی از مشتریان دسترسی داشته باشید. فعالیت در شبکه‌های اجتماعی (ینستاگرام، لینکدین، توئیتر و فیسبوک و…) دایره مخاطبان شما را بزرگتر می‌کند و تاثیرات بلندمدتی در برندسازی و تبلیغات دارد.

برای مثال بسیاری از برندهای کوچک و بزرگ با همکاری اینفلوئنسرهای اینستاگرام (افراد تاثیرگذار اینستاگرام) محصولاتشان را در ذهن مردم جا می‌اندازد و آن‌ها به خرید تشویق می‌کنند.

چرا کسب و کارم باید در شبکه‌های اجتماعی باشد؟

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

می‌دانید که سوشال مدیا بیشترین روند رشد را در تاریخ داشته است؟ حتی از روند رشد استفاده از اینترنت هم بیشتر! خیلی‌ها بیشتر زمان خود را در این شبکه‌ها می‌گذرانند، وارد شدنشان به اپلیکیشن با خودشان است و خارج شدنشان با خدا!

خود شما چند ساعت از زمان خود را در این شبکه‌ها می‌گذرانید؟ در چند تا از این برنامه‌ها عضو هستید؟ چند بار در روز اینستاگرام، توییتر یا برنامه‌های دیگر خود را چک می‌کنید؟

واقعیت این است که این رسانه‌ها وسیله‌ای برای برقراری ارتباط و تعاملات ما هستند و حالا بخش زیادی از زندگیمان شده‌اند. یک کسب و کار هم برای اینکه بتواند با مخاطبانش ارتباط برقرار کند و فرآیند بازاریابی خود را بهتر پیش ببرد، باید جایی باشد که کاربرانش آنجا هستند. به همین دلیل حضور کسب و کارها در شبکه‌های اجتماعی اهمیت زیادی دارد، ولی هر برندی باید با توجه به نوع بیزینس خود، مخاطبان هدف و هدفی که دارد، پلتفرم مناسب خود را انتخاب کند.

پر طرفدارترین رسانه‌های اجتماعی این روزها زیاد استفاده می‌شوند: فیسبوک، اینستاگرام، توئیتر، لینکدین، پینترست، یوتیوب و اسنپ‌چت هستند.

یکی دیگر از خوبی‌های استفاده از شبکه‌های اجتماعی این است که می‌توانید با مخاطب خود به صورت مستقیم صحبت کنید؛ از آن طرف مخاطب شما هم می‌فهمد، پشت این برند تجاری، انسان‌هایی هستند که به مخاطبشان اهمیت می‌دهند، نه یک برند خشک و ماشین‌گونه که فقط به فکر تجارت خودش است.

شبکه‌های اجتماعی جایی است که می‌توانید، با متن، عکس و ویدئو، استفاده از احساسات و سایر محتواهایی که باعث جذب مخاطب می‌شوند، حسابی افراد را درگیر کنید و اعتمادشان را جلب کنید که در سایت همچین فضایی نخواهید داشت.

به دنبال افزایش فروش چندبرابری هستید؟

خدمات میزبانی وب امواج گستر نوین

ما به شما کمک می‌کنیم با تبلیغات گوگل و کمترین هزینه در رتبه‌های اول گوگل قرار بگیرید.
برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

خدمات میزبانی وب امواج گستر نوین

۰۵۱-۳۷۶۰۰۸۷۰

کمپین تبلیغاتی دیجیتال

چگونه بازاریابی شبکه‌های انجام دهیم؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی

چه قصدتان از بازاریابی شبکه‌های اجتماعی این است که مردم برند شما را بشناسند و چه می‌خواهید کسب و کارتان را توسعه دهید و فروشتان را بیشتر کنید، یک روزه و یک شبه نمی‌شود! این هم مثل هر برنامه دیگری، نیاز دارد قدم‌های درست بردارید؛ البته لازم نیست زیاد سختش کنید، همین که بدانید دارید چه می‌کنید و چه هدفی دارید و به کجا می‌روید کافی است. از آن به بعد شروع به اجرا می‌کنید.

ولی قبل از آن مراحل زیر را بخوانید، خوب که درکش کردید، می‌توانید بگذاریدشان کنار و یک برنامه ساده برای خود بچینید.

جمله مشهوری هست که می‌گوید: اول باید قوانین را یاد بگیری، بعد می‌توانی آن‌ها را بشکنی! پس برویم اول قوانین را یاد بگیریم.

Reach-Your-Audience-At-The-Right-Time-Icon

تا اینجا، کار شما این بود که آستین بالا بزنید و با فعالیت مستمر، شبکه‌های اجتماعی‌تان را پر رونق نگهدارید. بعد از این‌ها اگر بودجه بیشتری برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی داشتید، می‌توانید یک قدم جلوتر بروید و تبلیغات را آغاز کنید.

Listen-And-Engage-In-Real-Time-Icon

در مسیر بازاریابی شبکه‌های اجتماعی که قرار بگیرید دوست دارید بدانید عملکردتان چگونه است؟ آیا افراد بیشتری شما را می‌بینند؟ آیا بیشتر با شما تعامل می‌کنند؟

Bring-Tour-Whole-Team-Together-Icon

همانطوری که خیلی ساده یک عکس یا ویدئو را در اینستاگرام یا فیسبوک خود منتشر می‌کنید، برای برند خود هم قرار است همانکار را انجام دهید. مثلاً باید محتوایی که تولید کنید که مخاطب دوست داشته باشد یا در روزها و ساعت‌هایی پست بگذارید که مخاطبان بیشتر آنلاین هستند تا بیشترین بازدید را داشته باشید.

Measure-And-Improve-Performance-Icon

سوشال مارکتینگ بدون برنامه مثل این است که بدون نقشه به جنگل رفته باشید، ممکن است به شما خوش بگذرد ولی صد در صد گم می‌شوید. البته قرار نیست یک پلن سخت و عجیب و غریب بچینید، فقط کافیست در این برنامه چند چیز را برای خود مشخص کنید.